1. YAZARLAR

 2. Mustafa Emir ARSLAN

 3. Birleştiren Güç. 30 Ağustos
Mustafa Emir ARSLAN

Mustafa Emir ARSLAN

KTÜ | Hukuk Fakültesi Öğrencisi
Yazarın Tüm Yazıları >

Birleştiren Güç. 30 Ağustos

A+A-

 

dlgeryoxsaesttt.jpg

 • Dün 30 Ağustos'du. Büyük Taarruz'un 96. yıl dönümü kutlandı. 
 • Pencereden baktığımızda Güneş'i esirgemiyorsa Gökyüzü birileri yaşadığımız günlerin bedelini ödediği içindir. 96 yıl önce bu gün Mustafa Kemal komutasındaki Türk ordusu son düşmanı da Ege Denizi'nin sularına dökerek bu ülkeyi bize kazandırdılar. Şanlı Zafelerimize bir yenisini eklemiş oldular.  Türk Devleti'nin kıyamete kadar pahidar kalacağına olan inancımla birlikte esareti kabul etmeyen ve kanının son damlasına kadar savaşarak bu zaferi bize armağan eden bu devletin her karış toprağını kanı ile kazananlara rabbimden rahmet diliyorum.
 • O gün Ege cephesinde taarruza kalkan erinden  komutanına kadar,Türk'ü Kürt'ü Laz'ı Çerkez'i Boşnak'ı Arnavut'u ve Arab'ı herkes oradaydı. Nasıl Çanakkale'de, Yemen'de , Niğbolu'da birse orada da birdi. Hepsi orada tek devlet, tek millet ve tek bayrak için gaza ettiler can alıp can verdiler. Ve Rablerine  olan güven ve inançlarıyla savaştan muzaffer ayrıldılar.
 • Preveze'de haçlı donanması akın akın  gelirken Osmanlı Ordusundaki askerlere sen Arapsın sen Kürtsün ayrımı yapmadı onlara karşı savaşan herkes Türk'tü çünkü.Mohaç'ta Türklere yenildik derler. Niğbolu'da,Kosova'da Onların düşmanları hep Türkler oldu. Şimdi bile zulüm ettikleri islam topraklarında Türklerden intikamımızı aldık diye naralar atıyorlar. Çok uzağa gitmeye gerek yok. Üzerinden 23 yıl geçen Srebrenitsa Katliamında Bosna Kasabı olarak bilinen Radko Mladiç '' Türklerden İntikamımızı aldık'' diyordu. İşte onlara göre müslüman olan herkes birer Türk ve Türklerden intikam almak en büyük ideaları haline gelmiş durumda. Nasıl Ayasofya her Hristiyanın  bir yarasıysa Nasıl Kudüs her Yahudinin yarasıysa  o yarayı açanı  Türkler ve Müslümanlar olarak görerek adeta kin duyarak yaklaştırlar  bizlere.
 • Ne zaman çıkarları bizi bölmeyi gerektirdi. O zaman içimize ayrılık tohumlarını ektiler. Araba gidip Osmanlı seni Sömürdü dediler, Kürde gidip bu topraklarda neden Ay yıldız var dediler.Örnek veriyorum; 50-100 yıllık Fransız ingiliz sömürgesi devletelerin ikinci ana dili Fransızca veya ingilizceyken 300 yıldan fazla hüküm sürdüğümüz topraklarda Türkçe bilen sorun bakalım var mı? Çünkü bizler yıkmaya değil yapmaya gittik, bizler almaya değil vermeye gittik. Aramıza fitne sokarak böldüler bizleri. Bu gün Orta Doğu'da yaşanan savaşların iç çatışmaların ana sorumlusu emin olun bu günlerde oralarda bulunan ve yapmacık barış talepleri içerisinde bulunan batılı devletlerdir. 
 • Böl yönet gibi iğrenç bir politikayla hareket ediyorlar. Onlara kızıyorum fakat şaşırmıyorum. Çünkü nasıl kuduz bir köpeğin ısırması garip değilse bunların da böyle oyunlarla savaşmaları garip değil. Bizim bilmemizi istemedikleri fakat kendilerinin farkında olduğu gerçeği biliyorlar. Birlik olduğumuzda ekonomik ve stratejik olarak yenilmez bir güç olacağımızı biliyorlar. 
 • Bunlara karşı en iyi cevap uyanık olmak ve çok çalışmak.  Sebrenitsa Katliamı'nı, Karabağ'ı , Somali'yi, Filistin'i, Çeçenistan'ı  ve daha nice zulüm gören mazlumları unutmadan çalışmalıyız. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermemeli uyanık olmalıyız. En önemlisi bu haklı davada CESUR olmalıyız. 
 • Türk Tarihi'ni 100 yılla değil öncesi ve sonrasıyla tam olarak kavramalı ve büyük zaferlerimizi birleştirici güç olarak kullanmalıyız. Bizleri birleştiren bayramları ve zaferleri de  en kutlu şekilde yaşamalıyız.
 • Son olarak bu ülkenin kurulmasında can veren şehirlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor ve kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla yad ediyorum.Bu devlet uğruna can verenlerin ruhları şad olsun.''Üç yanı deniz dört yanı zaferlerle çevrili güzel ülkemin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Zafer Haftası Kutlu olsun''.
Bu yazı toplam 783 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.