1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN KÜRESELCİLİK TEPKİSİ
ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN KÜRESELCİLİK TEPKİSİ

ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN KÜRESELCİLİK TEPKİSİ

OfHaber - Of'un En Güncel Haber Portalı

A+A-

61. Hükümet Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Of'lu hemşehrimiz Erdoğan Bayraktar resmi twitter hesabından yayınladığı mesajda "Şehir ve Kasabalardan sadece gaz, tuz ve şeker alan köylüler artık tereyağını,peynirini,yumurtasını, salçasını,turşusunu,tarhanasını şehirlerden temin edecek kadar üretimden uzaklaştı hemde köyler boşaldı. Bu Küreselciliğin İkamesidir." ifadelerini kullandı. 

bayraktar2.jpg

Bayraktar'ın bu paylaşımına destek veren takipçileri olduğu kadar suçun sorumlularda olduğunu dile getirenler de oldu.

bayraktar-3.jpg

bayraktar-4.jpg

Erdoğan Bayraktar'ın yine geçtiğimiz günlerde twitter hesabı üzerinden "Biz ilçe teşkilatlarında çalışarak,elektrik direklerine bayrak asarak partili olduk.Sonunda mancınıkla atıldık. Siz ise; zekanız,eğitiminiz ve Babanız sayesinde Bizlere horozluk yaptınız. Şimdi ise “Parti” nizin başındasınız. Tıpkı ateşin üstündeki kazan gibi. Hadi bakalım,Hadi !" şeklinde açıklamaları olmuştu.

bayraktar-5.jpg

Erdoğan Bayraktar Kimdir?

Erdoğan Bayraktar, 10 Ekim 1948 tarihinde Trabzon‘un Of ilçesinde Gürpınar Köyü’nde doğmuştur. İki ablası vardır. Baba adı Ahmet Hamdi ve anne adı Hanife’dir. İlkokulu Of’un Gürpınar Köyü’nde bitirdi. Babası o bir yaşındayken öldüğü için Ortaokula Of’a gitti. Sonra Trabzon, İzmir ve Samsun illerinde akrabalarının yanında okuyarak ortaokulu bitirdi. Liseye Trabzon Sanat Enstitüsü’nde başladı, İstanbul‘da Sultanahmet Meslek Lisesi’nde bitirdi. Pertevniyal Lisesi’nde de lise fark derslerini verdi. Öğrencilik yıllarında harçlıklarını çıkarmak için, Trabzon sokaklarında balon sattı, Samsun‘da otellerde katiplik, kahvelerde garsonluk yaptı, İstanbul‘da Aksaray’da Laleli’de Fındıkzade’de işportacılık yaptı. Çakı, çakmak, ayna, tarak sattı. Üniversitedeyken 5 yıl avukatın yanında icra takipçiliği yaptı.

İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Anabilim Dalı’nda ‘Metropol Şehirlerde Alternatif Yerleşim Bilimleri’ konusunda Yüksek Lisans derecesi aldı. Bükreş Üniversitesi’nde inşaat sözleşmeleri konusunda tez hazırlayarak derece aldı.

1973-1994 yılları arasında 21 yıl boyunca mütndi kurduğu şirketin konut yapı kooperatifi yöneticisi olarak, 3 bin konut, ofis ve sanayi işyerleri üretti.

1977-1979 yılları arasında askerlik görevini yedek subay olarak yaptı. Vatani görevi sırasında 14 ay inşaat kontrol amiri vekili olarak görev yaptı.

1989-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir ve Eminönü Belediyelerinde Belediye Meclis Üyeliği; ayrıca, 1995-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi KİPTAŞ‘ta 4,5 yıl Genel Müdürlük görevinde bulundu.

1999-2000 yılları arasında ABD‘de 10 ay süreyle Yabancı Dil ve İnşaat Teknolojileri eğitimi aldı. Avrupa’da çeşitli ülkelerde konut, işyeri, kooperatifçilik ve gayrimenkul sistemleri hakkında eğitim ve seminerlere katıldı. 2000-2001 yıllarında Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar A.Ş.’de Genel Müdürlük yaptı.

Aralık 2002-Mart 2011 tarihleri arasında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından TOKİ başkanlığına getirildi ancak ataması Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanmadı. Görevini vekaleten yürüttü. Sonra Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olduktan sonra, 2007 yılı Ekim ayında asaleten atandı.

Ulusal ve uluslararası pek çok konferansa katılımının yanı sıra, üniversitelerde şehircilik, gayrimenkul geliştirme ve finansmanı, inşaat sektörü, konut politikaları ve TOKİ uygulamaları konularında dersler ve seminerler verdi.

2002 yılının Aralık ayından beri Toplu Konut İdarekili adayı olmak için görevinden Mart 2011 ayında istifa etti.

Erdoğan Bayraktar, 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde AK Parti Trabzon Milletvekili seçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı oldu.

Erdoğan Bayraktar, 1974 yılında Emine hanım ile evlendi ve 5 çocuğu vardır.

Yazdığı Kitapları :
2006 – Gecekondu ve Kentsel Yenileme
2007 – Bir İnsanlık Hakkı: Konut

Bu haber toplam 162 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.