OfHaber.com
24 Temmuz 2014 Perşembe
Ehliyet yenileme 15 liraya düştü
Diyanet Radyo Bu Gece Yayın Hayatına Başlıyor
Hacıosmanoğlu TFF genel kurulunda Konuşuyor.
'Sürücü Belgeleri Süreli Olacak'
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Ağustos 2009 Perşembe 17:02

Of ‘tan Mekke’ye Kâbe maketi ihracatı

Oflu Gazeteci Şemsettin Öztürk Kabe maketi Kutsal yapının maket imalatını yaparak hediyelik olarak satışa çıkartı.

Yıllardan beri kutsal topraklara gitmek için sıra bekleyen  hacı adayları Şemsettin Öztürk’ün piyasaya sürdüğü Kâbe maketlerini görürcü duygulu anlar yaşadılar. Hacıların hac dönüşü ziyaretçilerine ve Kâbe Sevdalısı vatandaşların arkadaşlarına dostlarına en  güzel  hediyenin  kâbenin maketi olduğunu söyleyen Öztürk,” Bir süreden beri hac organize eden bir acentenin görevlisi olarak çalışıyorum. Her yıl Hac mevsiminde buluşarak kaynaştıkları gibi omuz omuza ibadet etmenin lezzetini yaşamak için yola  çıkacak olan binlerce hacı adaylarımız gezecek ve görecekleri olduğu kutsal Mekân olan Kâbeyi daha yakından tanımak ve Kâbe sevgisini daha çok artırmak için böyle bir hediyelik eşya maketi yapmayı düşündüm,”dedi.

 Maketin tüm malzemelerinin özenle hazırlandığını da söyleyen Kâbe sevdalısı Şemsettin Öztürk,  Beytullah’a ulaşmak, çevresinde pervane olmak,onun gölgesinde alınlarını secdeye koymak,yaşlı gözlerle onu temaşa ederek,ellerini semaya kaldırıp Rabbimize dua etmek,coşkulu gönüllerde akan sele karışmak için hazırlıklarını sürdüren hacı adaylarımıza bu güzel hediyelik eşya onlara güzel bir duygu getireceğini inanıyorum,dedi.

 Öte yandan Öztürk hediyelik Kâbe maketlerinin Mekke’de görüştüğü bir kaç turizm acentesi ile Mekke ye Kâbe maketi göndereceğini hatırlatarak Türkiye’den kutsal topraklara hacı götüren acentelerin hacılarına birer Kâbe maketi hediye etmelerini tavsiye etti.

 

Ömer Alkan

Bu haber toplam 3777 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.