OfHaber.com
31 Temmuz 2014 Perşembe
Ehliyet yenileme 15 liraya düştü
Diyanet Radyo Bu Gece Yayın Hayatına Başlıyor
Hacıosmanoğlu TFF genel kurulunda Konuşuyor.
'Sürücü Belgeleri Süreli Olacak'
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Mart 2011 Cuma 13:04

Trabzon'da "Proje Tabanlı Beceri Yarışması"

Hacısalihoğlu, öğrencilerin mezuniyetlerinden sonra girişimci olmalarını desteklemek için Trabzon'a Girişimcilik Merkezi'nin kurulmakta olduğunu kaydetti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon'da mesleki ve teknik liseleri öğrencilerinin teknolojik proje ve yenilik üretmede oldukça başarılı olduklarını gördüklerini belirtti. 

Mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarındaki öğrenci ve kursiyerlerin ilgi ve yetenekleri, mesleki bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, zeka, bilimsel düşünme, rekabet edebilme bilinciyle araştırmaya yöneltilmelerini ve teşvik edilmelerini, proje hazırlama ve uygulama deneyimi kazanmalarını sağlamak amacıyla 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren "Proje Tabanlı Beceri Yarışması" sonuçlandı.
Bu yıl altıncısı düzenlenen Proje Tabanlı Beceri Yarışması'na 106 proje Bilgi ve İletişim Hizmetleri, Üretim ve Teknoloji Hizmetleri, Tasarım ve Uygulama Hizmetleri, Turizm Hizmetleri ve Sağlık Hizmetleri olmak üzere 5 kategoride değerlendirildi. Proje Tabanlı Beceri Yarışması'nda dereceye giren öğrenci ve kursiyerler, Trabzon Belediyesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Trabzonspor Kulübü, EYOF 2011 Olimpiyat Komitesi ve Trabzon Makine Mühendisleri Odasının katkıları ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törende konuşan TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, yarışmanın öğrenciler arasında farklı düşüncelerin somut hayata geçirilmesini öngördüğünü, Trabzon'da gerçekleşen yarışmada da ciddi başarılar sağlandığını söyledi. Farklı düşüncelerin gelişen teknoloji ile bütünleştirilmesinin sağlandığını aktaran başkan Hacısalihoğlu, "Bu yarışmada öğrenciler
düşüncelerini nasıl uygulayabileceklerini hayata geçirmiş oldular"
dedi.

Trabzon Milli eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Çakar da yaptığı konuşmada yarışmaya 56 okul, 298 öğrenci ve 205 danışman öğretmenle katılım sağlandığını söyledi. Çakar, "Bilgi ve İletişim Hizmetleri grubunda 11, Sağlık Hizmetleri grubunda 10, Tasarım ve Uygulama Hizmetleri grubunda 37, Turizm Hizmetleri grubunda 11, Üretim ve Teknoloji Hizmetleri grubunda 38 proje yer almıştır" dedi.
Öte yandan Bilgi ve İletişim Hizmetleri grubunda Akçaabat Teknik Lise ve Çok Programlı Lisesi "Dijital Kitap" projesi, Sağlık Hizmetleri grubunda Beşikdüzü Anadolu Sağlık Meslek Lisesi "Entübasyonel Dişlik" konulu proje, Tasarım ve Uygulama Hizmetleri grubunda Tonya Halk Eğitim Merkezi "TeknoÇenti" adlı proje, Turizm Hizmetleri grubunda Merkez Kız Teknik Öğretim Olgunlaşma Enstitüsü ve Pratik Kız Sanat Okulu "Yör-Kum" adlı projesi, Üretim ve Teknoloji Hizmetleri grubunda Yomra Özdil Çok Programlı Lisesi
"Kolaysa Kaçır" adlı proje birinciliği kazandı.

Kaynak:
Bu haber toplam 362 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.