1. YAZARLAR

  2. Işıl BAYÇELEBİ

  3. Hayvan Beslemenin Pozitif Etkisi
Işıl BAYÇELEBİ

Işıl BAYÇELEBİ

Psikolojik Danışman | Aile Terap
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayvan Beslemenin Pozitif Etkisi

A+A-

Hayvan Beslemenin Pozitif Etkisi
İnsan yaşamı boyunca birçok problemle karşı karşıya kalabilir. Zaman zaman bu problemleri çözmek yetersiz kalabilir. Durum böyle olduğunda farklı kaynaklardan destek alınmalıdır. Günümüzde yaşam koşulları iyileştikçe problemleri çözme becerileri de arttırılmaktadır. Problem çözmede yeni teknik ve yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. 
   Bireylerin sevgi dolu ve anlayışlı olmaları da problem çözme yeteneğini arttırır. Bunu sağlamanın bir yolu da hayvan beslemektir. Karşılıksız sevgiyi insana bir hayvan tattırabilir. Karşılığındaysa kişi kendini daha huzurlu hisseder. Hayvan beslemek insan psikolojisini düzeltmeye katkı sağlar.    
   İnsanlar ve hayvanlar yıllardan beri belli bir etkileşim içerisindedir. İnsanların sahip oldukları bazı psikolojik rahatsızlıkları giderebilmek için hayvanlar ile vakit geçirmeleri sağlanabilir. Hayvanlar bireylerin kendini yenilemesine ve sorunlarından aranmasına büyük katkı sağlar. Hayvanlar sayesinde bizle, birçok kazanım elde edebiliriz. Hayvan beslemek ya da hayvanlarla zaman geçirmek, kişiye huzur verir. İnsanların daha pozitif olmasını sağlar. 
   Dünyada bize verilenlerin kıymetini bilmek gerekir. Hayvanlar ve doğa da bunların arasındadır. Ne kadar değer bilirsek, o kadar mutlu oluruz. Hayvan bakan insan aynı zamanda kendini de yetiştirip geliştirir. Sorumluluk almayı daha ileriye götürür. Hayatını daha düzenli şekilde sürdürür. Kendisini daha fazla önemsemeye başlar. Bu sayede öz disiplin kavramını da geliştirmiş olur. Kişi, problemleri ile baş etme konusunda kendini daha pozitif ve güçlü hisseder. 
   Bireyler sorunlarını çözme kapasitelerini arttırdıkça, bu değişim topluma da yansır. Etkili problem çözme yeteneğine sahip bir toplum haline gelmiş oluruz. Pozitiflik bütün topluma yansır. 

Bu yazı toplam 625 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.