1. YAZARLAR

  2. Mehmet Hacıismailoğlu

  3. İSTANBUL'DA DEĞİŞECEK BELEDİYELER
Mehmet Hacıismailoğlu

Mehmet Hacıismailoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

İSTANBUL'DA DEĞİŞECEK BELEDİYELER

A+A-

İstanbul başta büyük şehir belediye başkanını değişerek değişime başlamış oldu, bunun beraberinde başka değişiklikler olacak mı?

Elbette olacak, her ne kadar metal yorgunluk ya da halktan gelen istekler dikkate alınıyor ise de başka nedenlerin olmadığını kimse söyleyemez!

İstanbul’da özellikle Zeytinnburnu, Bağcılar ve Fatih belediyesi başkanlarının değişeceğini tahmin ediyorum.

15 Temmuz sürecinde göstermiş olduğu duruş ve davranışları ile dikkatleri üzerine çeken, Murat Aydın her ne kadar 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında meydanlarda olsa da, başta Amerika da bulunması, hakkında olumlu söylemler bırakmadı, Numan Kurtulmuş’a verdiği kendi özel kalem müdürü Bünyamin Korkmaz da yine Murat Aydın için kafa karıştıran bir durum oldu.

Bir belediye başkanı sıradan bir kişiyi özel kalemi yapmaz! Yapmamalı, peki bu kişi bir de tavsiye üzerine Başbakan yardımcısına öneriliyor ve kabul görüyor.

Eğer bu kişiyi tanımıyorsanız o zaman o makama tavsiye demezsiniz, yok eğer tanıyorsanız o zman siz de hesap vermek zorundasınız.

Bu ve buna benzer onlarca konu Murat Aydın’ın görevden istifa ettirilmesine yeter de artar.

Bağcılar belediye başkanının durumu ise, ondan hiç kimsenin memnun olmamasıdır, aslında belediyelerde ki sıkıntının temelinde Erdoğan sevgisi yatıyor, bu ne demek şimdi diye soracak olursanız kısaca açıklayayım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenler öyle böyle sevmiyor, bunlardan biri de benim ne yalan söyleyeyim, ancak bu sevgi insanın gözünü kör etmemeli,, halk cumhurbaşkanımız ve Ak parti kaybetmesin diye belediyelerde ki, adaylara oy veriyor, bu arada aralarında böyle mafsalı bozuklar da kazanmış oluyor.

Bu durumdan en başta yine Erdoğan rahatsız oluyor, çünkü o daima halka hizmeti parola ediniyor, daha sonrasında da Erdoğan sevgisi yüzünden halk zarar çekiyor.

Bağcılar belediyesinden memnunum diyen fazla bir insan duymadım bugüne kadar.

Fatih belediyesinde de durumlar çok farklı değil, her ne kadar adı büyük şehir belediye başkanlığında geçiyor denilse de ben hiç öyle düşünmüyorum, Fatih belediyesnin gereksiz etkinlikleri dikkat çekiyor, belediye bünyesinde verilen bir çok program tamamen tanıdık vasıtası ile ve torpiile veriliyor, sanatın sanatçının önemi değil kimin adamı olduğu önemi dikkate alınıyor.

İstanbul, Cumhurbaşkanımızın “kilit noktası “ dediği ve hakikatten de kilit noktası olarak görmemiz gereken bir yer, böyle bir yerde sıradan bir adamın belediye başkanı olması kadar vahim bir durum olamaz!

İlçe ve il belediye başkanlarının, gecesini gündüzüne katan reislerine yakışır bir duruşta olması ve haklarında hiçbir şekilde kötü duyumun olmaması gerekiyor.

Şimdi İstanbul’a bir daha bakın, çok şeyin değişeceğini göreceksiniz, ben üç belediye başkanından kısaca bahsettim bu sayı daha fazla olabilir ancak en az üç olacağı kanaatim var.

2019 başkanlık seçimlerini etkileyecek yerel seçimlerin adaylarının halkın benimsediği ve çalışan adaylardan olması şart. Aksi takdirde yerel seçimler 2019 başkanlık seçimlerine ciddi etki yapacaktır.

Türkiye tam yol almaya başladığı bir dönemde bu hataya düşülmemeli, birilerine konuşma fırsatı verilmemeli.

Daha güçlü bir Türkiye için, daha başarılı ve daha yürekleri adamlar lazım.

Dava ancak davayı namus bilen insanlarla yücelir.

 

Bu yazı toplam 1161 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.