1. YAZARLAR

  2. Işıl BAYÇELEBİ

  3. Nasıl Üretken Oluruz ?
Işıl BAYÇELEBİ

Işıl BAYÇELEBİ

Psikolojik Danışman | Aile Terap
Yazarın Tüm Yazıları >

Nasıl Üretken Oluruz ?

A+A-

Nasıl Üretken Oluruz ?

   İnsan yaşayıp gördükçe daha da olgunlaşır. Kendini geliştirdikçe merak duygusu da artar.zamani kaliteli geçirmektir önemli olan. Herkes başarılı olmak ister. Çoğu zaman da hayat yolculuğunda bunun için çabalar. Ancak gerçek başarıyı elde etmek sebat ister. Bunun yanında çok değil, yeterli ölçüde çalışman gereklidir. 
   Bu anlayışı her durum için genelleyebiliriz. Tümevarımsal olarak bakacak olursak; günde 20 saat kalitesiz ama çok çalışmak yerine,bunun yarısı kadar çalışıp zamanı kaliteli bir şekilde kullanmak, yapılan işten daha fazla verim elde edilmesini sağlar. Bilinçli çalışmak bu noktada büyük önem taşır.
   Daha az çaba ile daha verimli sonuç almanın başka olumlu getirileri de vardır. Bu şekilde zamandan tasarruf edilebilir. Bireyler kalan vakitlerini, kendileri için daha yaşamaya değer hale getirebilir. Üretmek için çalışırken; bir buluş, sınav, proje ya da herhangi bir amaç için, uyku düzeni en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Ayrıca sağlıklı beslenmeye de gereken zaman ayrılmalıdır. 
   Durmadan çalışmak ve aşırı hareketlilik, bireyleri sağlıksız bir beden ile karşı karşıya getirir. Üstelik bu durum, mutsuz ve karamsar bir toplumsal yapının oluşmasına yol açabilir. Mükemmelliyetçilikten ziyade, üretkenliğe yönelen bireyler, daha mutlu ve sağlıklı olur.
  İnsan gereken verimi veya sonucu elde etmek istiyorsa, bazen yaptığı işten uzaklaşıp kendine zaman ayırmalıdır. Bu sayede daha sağlıklı ve üretken bir toplum olunabilir. 

Bu yazı toplam 368 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.