1. YAZARLAR

  2. Tugay Şahin

  3. SPOR DA AHLAK SIFIR
Tugay Şahin

Tugay Şahin

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

SPOR DA AHLAK SIFIR

A+A-

     Merhaba değerli okuyucularım yazıma başlamadan önce ATATÜRK'ün sözünü söyleyerek başlayacağım. ''Ben,Sporcunun Zeki ,Çevik ve Ahlaklısını severim''..  Ama görünen şu ki İstanbul'da oynanan Bahçelievler -Yeşilyurt Voleybol karşılaşmasında bir bayan yöneticiyi darp edenlere sözüm şudur ''Gücünüz yete yete bir bayana' mı yetti. Ülkemizde Spora karşı Ahlak sıfır en güzel örneği Voleybol karşılaşmasında Sn Büşra Yalçın kardeşime yapılanlar orta da yumruk atıp ,tekmeleyen Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı ve Yöneticileri spordan men edilmesi gerekiyor. Voleybol Federasyonun hala daha orta da yok onu da bırakın bir ceza yatırımı bile görmedik. 

Neden Sessiz? 

Bir bayan yönetici darp edildi Federasyon! 

Voleybol Federasyonu bu durum karşısında kör, sağır ve dilsiz rolünde YAZIKLAR OLSUN! 

Ne diyelim ki sizlere başta Voleybol Federasyonu başkanı bile bu duruma ses çıkarıp men ve ceza vermiyorsa sporda gerçekten ''Ahlak'' kalmadığını gösteriyor. Bir kere ATATÜRK'ün sözünü sizlerle paylaşmak istiyorum '' Ben, Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını severim''.. Ama bakın görün ki Voleybol Federasyonu ve Yeşilyurt Spor Kulübü ATATÜRK'ün bu sözünü iyice okuması lazım. Bir bayanı darp edip ve sonrasında tekmeleyenler den zaten Ahlak bekleyemeyiz, bu durum da Sporda Ahlakın  sıfır olduğunun kanıtıdır. Voleybol Federasyonun beklentim şu yöndedir Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı ve Yöneticilerini spor'dan men edilmesi gerekiyor. Sporu spor gibi değil kavga olarak görenleri sporun içinden uzaklaştırmak gerekiyor. Bakalım Voleybol Federasyonu Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı ve Yöneticilerine ceza verecek mi? 

Bu işin takipçisi olacağım. Burada darp edilen bir bayan var, kendi şahsım adıma Sn Büşra Yalçın kardeşimin yanında olacağım. 

Spor'u böyle çirkinleştiren ve Ahlaksız noktalara getirenlerin karşısında olurum. 

Bir bayana nasıl el kaldırıp yumruklayıp tekmelediniz? Siz bir de spor yöneticiliği yapıyorsunuz öyle mi? 

Yiyim sizin Spor Yöneticiliğinizi! 

Gücünüzü ancak bir bayana yumruklayıp ve tekmeleyerek gösteriyorsunuz. Gücünüz Büşra Yalçın kardeşime mi yetti! 

Voleybol Federasyonu bunlara sadece ceza vermekle kalmamalı bu tür başkan ve yöneticileri ömür boyu men edilmelidir. Burada spor yapılıyor hiç kimse cani gibi davranamaz. Birileri sizin kızınızı tekmeleyip ve yumruklasa ne yaparsınız? Büşra Yalçın kardeşime yapılan spor terörüdür. Bunun başka açıklaması olamaz. Sizlerden spor yöneticisi olmaz ,olamaz.

 

Bu yazı toplam 791 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.