1. YAZARLAR

  2. Mustafa Emir ARSLAN

  3. TRABZON'a SESSİZ SEDASIZ BİR DÜNYA BİRİNCİLİĞİ
Mustafa Emir ARSLAN

Mustafa Emir ARSLAN

KTÜ | Hukuk Fakültesi Öğrencisi
Yazarın Tüm Yazıları >

TRABZON'a SESSİZ SEDASIZ BİR DÜNYA BİRİNCİLİĞİ

A+A-

                                  indir-(1)-001.jpg

  • Güzel yurdumun dört bir yanı adeta toprağı yarıp fışkırırcasına akan su gibi zeki ve idealist gençlerle kaynıyor.Zamanında Sultan 2. Abdülhamit'in hazinemin en değerli parçaları dediği gençlerle. 
  • Trabzon'da,Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ)  inşaat mühendisliği bölümünden bir grup akademisyen ve öğrenci  hazırladıkları projeyle derece sahibi oldular.İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık danışmanlığındaki ekip, katıldıkları uluslararası yarışmada birinci oldu.Prof. Dr. Altunışık danışmanlığında, araştırma görevlisi Fatih Yesevi Okur ve inşaat yüksek mühendisi Ebru Kalkan'ın başkanlığında, inşaat mühendisleri Ergün Erdoğan ve Rufai Demir'den oluşan "BlackSea-TORM" ekibi, "Tekla Global BIM Awards 2018" yarışmasında "öğrenci" kategorisinde birincilik elde etti.KTÜ Enformasyon Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Tekla Global BIM Awards 2018" yarışmasının, dünya çapında özellikle çelik sektörüne yön veren Tekla Structures programının yazılım şirketi olan Trimble firması tarafından uluslararası alanda düzenlendiği belirtildi. 
  • Ne yazık ki; bunu ne bir haber kanalı haber yaptı ne de bir gazete birinci sayfadan yazdı.Çünkü ilim  maç başı  milyonlarca TL prim alıp Dünya kupasından elenince marmariste tatil yapan sözde vatansever bir topçu kadar önemli değil.Çünkü ilim  aldatmayı, dolandırmayı, evlilik birliğini aşağılamayı hoş gören bir dizi kadar para etmiyor. Çünkü ilim şarkıcı bozması birinin yaşından değersiz.Çünkü ilim sahibi insanlar ülkemizde sadece anlık hatırlanıyor.
  • En zor imkanlarla, hatta imkansızlıklarla yapılan projer Dünya'da teknoloji devleriyle yarışıp dereceler alırken halkın bundan bir haber olması çok kanıma dokunuyor.Nesilden nesile gelmiş bin yıldır bu topraklarda hüküm sürmüş bizler tarihin her anında çeşitli ilim adamları çıkartmışken, şimdi bu durgunluk neden?
  • Sözüm genç beyinlere; evlerinizde,kafelerde, sıcak koltuklarda,ellerde pahalı oyuncaklarla millet için çalışanları kuru kuru eleştirerek bir yere varılamaz. Boş eleştiriyi anca ahmaklar yapar. Gelişin,geliştirin kendiniz için değil sadece ülkeniz için yapın bunu. Uyuşmuş beyinler esir edilmeye mahkumdur şuurundan uzak, barlarda,kafelerde,sokakta zaman öldüren, çağın vahşi yüzünün kurbanı olan gençliğe ülke nasıl emanet edilir.Derdi Dünya olmuş manevi değerlerden yoksun bir nesle ülke nasıl emanet edelir. İlimden irfandan edepten uzak bir nesle ülke nasıl emanet edilir.
  • Durgun su kir tutar yosun bağlar. Akan su ise berrak olur içilir.Bizler yerimizde sayarsak kirletirler. Düşünceler,fikirler ve yaşam kirlenir. Toplumsal ahlak kaybolur,haya ,edep ve saygı yerini aldatmaya,dalavereye,edepsizliğe bırakır.
  • Fakat benim gelecek için ümidim tam. ALDANMAYACAĞIZ,YENİLMEYECEĞİZ, MİLLİ BİLİNCİMİZİ KAYBETMEYECEĞİZ.
Bu yazı toplam 1051 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.