1. YAZARLAR

  2. Mehmet Hacıismailoğlu

  3. YA KAHRU PERİŞAN EDELİM YA ÖLÜP GİDELİM
Mehmet Hacıismailoğlu

Mehmet Hacıismailoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

YA KAHRU PERİŞAN EDELİM YA ÖLÜP GİDELİM

A+A-

Bekleniyordu oldu…

Aralık ayında açıklamıştı Trump Konsolosluğun Kudüse taşınacağını, aradan beş aya yakın bir süre geçti. Bu beş aylık süreçte her Müslüman devlet kendi iç siyaseti ile alakadar olmaktan başka bişey yapmadı.

Beş aylık bir sürede İslam devletlerinin en azından üç beştanesi bir araya gelip, ciddi kararlar alabilirdi, neden almadı?

Dikkatli bakarsak 14 Mayıs tarihi seçilmiş bir tarih olarak görülüyor, bunun nedeni sadece Filistin’in kara gün dediği tarih değil, bu tarihe kadar İran’ın gücünün kırılması, Arabistan’ın uşaklaştırılması hedefleniyordu bu hedefe de ulaşıldı zaten.

Şimdi ortada yine can veren, yine feryad figan bir Filistin var.

Dünya YPG li teröristler ölüyor diye ayağa kalkmıştı, Avrupa manşet manşet yazılar yazmış ekranlara, sokaklara taşımıştı teröristlerin etkisizleştirilmesini, şimdi o ortalıkta veryansın edenler neredeler?

Filistin’dekiler mi insan değil, yoksa Avrupa ve dünyadakiler mi insan değil? Bu soruyu dünya sorsun kendine.

Müslümanları birbirine kırdırma projesinin bir parçasıdır Yemen , arabistan, İran, Suriye ve Türkiye Gerginliği. Oysa diğer taraftan küfür tek millet varlığını sürdürüyor, peki “sizi bekliyoruz” diyen Filistin’lilere kim “geliyoruz” diyecek?

Artık Müslümanlar kendine gelsin, “kınıyorum hem de en şiddetlisinden” hikayeleri fındık kabuğunu doldurmaz!

Kınamadan önce kırmak lazım, bu güç dengesine karşı birlik olmak lâzım, sayın Mevlüt Çavuşoğlu ifadelendirdi hemde bundan daha net bir ifade olamaz bir dille, “kınama yetmez ortak hareket etmek lâzım” dedi.

Sonuna kadar katılıyorum ortak hareket etmek lâzım.

Peki nedir bu ortak hareket, Trump Aralık ayında Kudüs’ü başken ilan ettiği zaman bir televizyon programında şu ifadeleri kullanmıştım” Müslüman birliği yani İslam Birliği Teşkilatı” derhal ortak karar almalı ve kendi ellerinde olup Avrupa’nın İsrail’in ihtiyacı olan hiçbir malın satışını yapmayacak, kendilerince ambargo uygulayacak ve ivedi bir şekilde ortak askeri güç anlaşması yapacaklar, dünyaya ve İsrail’e süre verecekler.

Eğer verilen süre içerisinde İsrail geri adım atmayacak olursa da çıkacak çatışmanın sorumlusu biz değiliz diyeceklerdi.

Bu hamleyi de Amerika’nın insanları savunma adına işgal ettiği toprak politikasına örnek olarak göstereceklerdi.

Müslüman Müslüman için ölümü göze alamıyorsa, “içimde iman taşıyorum” diye kendini kandırmasın!

Burada ülke korkusu, can korkusu, ortalık karışır savaş çıkar korkusuna yer kalmamıştır. Ne çıkacaksa çıksın, ne olacaksa olsun, böyle zelil yaşamaktansa, ölümü alnından öpmek şereftir.

Fadi Ebu Salah: Tekerlekli sandalyesiyle gittiği Gazze sınırında şehid olurken, korku yaşamadı, “diz çökerek yaşamaktansa ölmek şereftir” dedi ve şehid oldu. Dün yaşandı bu onurlu olay, henüz kurumadı kanı dökülen toprakta.

Türk bayraklarını çatışma ve saldırı anında elinden bırakmayan Filistin’liler dünya “ Türkler gelecek” işareti verirken hayalimde kurduğum birliklerin İsrail askerlerini nasıl alnından vurdukları izleyerek ağladım.

Nerdesin? Pakistan, Afganistan, İran, Lübnan, Azerbaycan, Türkmenistan, Arabistan, Endonezya, Katar, Kuveyt, Arap Emirlikelri, Nijerya, Afrika, Libya, Arnavutluk, Çeçenistan, Özbekistan, Kırgızistan, hepsi mi Fistan giydi?

Oynamalı dünya yerinden, yanmamalı böyle derinden, taşlar kalmalı, gök alçalmalı, tekbir seslerinin vurduğu canlı, cansız ne varsa titremeli, kendine gelmeli Müslüman!

Olmayacaksa Filistin hür ve özgür, olmasın dünya barış içinde, ölecekse Filistin’de bir bir genç, bir anne, bir çocuk bırakın bütün dünya ölsün.

Ya kahru perişan edelim, ya ölüp gidelim.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 1453 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.