1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ak Parti Trabzon 6. Olağan İl Kongresi
Ak Parti Trabzon 6. Olağan İl Kongresi

Ak Parti Trabzon 6. Olağan İl Kongresi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı:- "Türkiye'nin en büyük gücü, en kıymetli hazinesi kardeşliğidir. Türkiye'nin kardeşlik hazinesini ölçecek, değer biçecek hiçbir nimet yoktur ve bu kardeşlik 81 milyonu kuşatan bir ruhtur"

A+A-

1-004.jpg2-004.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı:- "Türkiye'nin en büyük gücü, en kıymetli hazinesi kardeşliğidir. Türkiye'nin kardeşlik hazinesini ölçecek, değer biçecek hiçbir nimet yoktur ve bu kardeşlik 81 milyonu kuşatan bir ruhtur"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Türkiye'nin en büyük gücü, en kıymetli hazinesi kardeşliğidir. Türkiye'nin kardeşlik hazinesini ölçecek, değer biçecek hiçbir nimet yoktur ve bu kardeşlik 81 milyonu kuşatan bir ruhtur." dedi.

Yazıcı, Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Trabzon 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partililerin salonda çok güzel bir tablo oluşturduğunu söyledi.

AK Parti'nin oluşum süreci hakkında da bilgilendirmede bulunan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Aziz hemşehrilerim hep birlikte AK Parti'yi oluşturduk. AK Parti'nin en büyük gücü, süreçte de herkes gördü, şahit oldu, lideri ve teşkilatıdır. Teşkilatımızın en kıymetli yanı birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdürüyor olmasıdır. Türkiye'nin en büyük gücü, en kıymetli hazinesi kardeşliğidir. Türkiye'nin kardeşlik hazinesini ölçecek, değer biçecek hiçbir nimet yoktur ve bu kardeşlik 81 milyonu kuşatan bir ruhtur.

Bu kardeşliğin etnik ayrımı yok. Mezhebi, düşünce farklılaştırması yok. Bizi millet yapan değerler etrafında tarihimizin büyüklükleri, kültürel mirasımız, inanç değerlerimizle birlikte oluşturduğumuz kardeşliğimiz, Türkiye'nin hep birlikte hazinesidir. Bu aziz millet AK Parti'ye yetki verdiği günden bu yana Türkiye'nin bu kıymetli hazinesini, her daim gözetti, korudu. O gücü aldık, bugüne getirdik."

- "AK Parti'nin duruşunun merkezinde insan var"

AK Parti'nin Türk siyasetinde çok özlü bir yeri olduğunu belirten Yazıcı, AK Parti'nin önemi hakkında değerlendirmede bulundu.

Kongrelerin ve kongre süreçlerinin de önemli olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Kurulduğu günden bu yana AK Parti teşkilatlarında görev almış ve bugün aramızdan ayrılmış bütün kardeşlerimize bu kongre meselesiyle rahmet diliyorum. Görevi devredecek arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Görevi devralacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum." diye konuştu.

Yazıcı, AK Parti'nin sıradan bir parti olmadığını ifade ederek, "AK Parti'nin bir duruşu var. Duruşu olan bir partiyiz. Nasıl bir duruş Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşu gibi duruşu olan bir partiyiz. AK Parti'nin duruşunun merkezinde insan var. Bu önemli bir meziyettir." dedi.

Yazıcı, AK Parti hükümetinin yaptığı yatırımlar ve çalışmalar hakkında da bilgilendirmede bulundu.

3-004.jpg4-001.jpg

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal:- "Biz büyük dirilişin, yüce bir dirilişin 2023, 2053 ve 2071'de devam etmesi için bugün koşu bittikten sonra da koşan atlar gibi yolumuza devam edeceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Biz büyük dirilişin, yüce bir dirilişin 2023, 2053 ve 2071'de devam etmesi için bugün koşu bittikten sonra da koşan atlar gibi yolumuza devam edeceğiz." dedi.

Ünal, Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Trabzon 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Salondakilere seslenen Ünal, "Bir Kahramanmaraşlı olarak Kahramanmaraş'tan size selam getirdim çünkü Maraş ile Trabzon'un ayrı bir hukuku, ayrı bir muhabbeti vardır. Biz istiklal ve istikbal şehri olarak Trabzon'u Fatih'in fethettiği günden beri kardeş biliriz. O günden beri ruh ikizi olarak görürüz ve biz Trabzon'u medreseleriyle biliriz, ilmiyle amil olan insanların şehri olarak biliriz ve biz Trabzon'u elif gibi dimdik duran insanlarıyla tanırız. Doğruya doğru, eğriye eğri diyen, kalbiyle dili bir olan insanların şehridir Trabzon. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan'ı en iyi anlayan şehirlerden bir tanesidir Trabzon." diye konuştu.

Ünal, kongrelere değinerek, "Muhakkak ki kongreler siyasi partilerin değişim ve yenilenme süreçlerini işaret eder ve kongreler siyasi partiler için adeta bir düğün niteliğindedir ama AK Parti, partilerden bir parti değildir. AK Parti tarihin içinden akıp gelen bir fikir, bir inanç ve bir düşüncedir. Bir geleneğin, bir duruşun adıdır AK Parti, o yüzden Recep Tayyip Erdoğan da liderlerden biri değildir. Recep Tayyip Erdoğan o duruşun, o fikrin, o inancın, o duygunun bugünkü temsilcisidir." ifadesini kullandı.

"O yüzden bugün hamdolsun lidersiz değiliz." ifadesini kullanan Ünal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün liderimizle birlikte teşkilatlarımız 1919'dan 2019'a yüzyıl, koca bir yüzyılı düşünecek olursak bugün bu milletin derdiyle dertlenmiş bu teşkilatlar bu milletle yol yürümek için daha şimdi başlar gibi bir heyecanla yollarına devam ediyorlar. Biz bugüne kadar 16 yılda vesayeti yıkarak, engelleri aşarak geldik ve 16 Nisan'da çok önemli bir sistem değişikliği gerçekleştirdik ve her şey yeni başlıyor. Biz şimdi başlıyoruz. O yüzden dün Samsun'da Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız, liderimiz bir şey söyledi, dedi ki 'Yorgunluk yok, diriliş var.' dedi. Biz büyük dirilişin, yüce bir dirilişin 2023, 2053 ve 2071'de devam etmesi için bugün koşu bittikten sonra da koşan atlar gibi yolumuza devam edeceğiz."

- "Artık güçlü bir Türkiye var"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakcı Kan ise partililerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamaya hazır göründüğünü söyledi.

Trabzon'un alimlerin şehri olduğunu belirten Kavakcı, "Gönül insanlarının, kıymetli siyasetçilerin yetiştirdiği topraklar olan Trabzon, Anadolu'nun fethinin tamamlandığı, Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği Trabzon, Yavuz Sultan Selim'in sancağına ev sahipliği yapan Trabzon, Kanuni'nin doğduğu yer Trabzon. Kahramanların yetiştiği güzel ilimiz Trabzon. Cumhurbaşkanımızı karşılamaya hazır mısınız?" dedi.

Kavakcı, salondaki kadın, erkek ve gençlere hazır olup olmadıklarını sorarak, şunları kaydetti:

"Biz özellikle hanımefendiler ve gençler çok kısmetliyiz. Elimizdeki nimetin farkında mıyız, bilmiyorum ama bizim başımızda 'Dünya 5'ten büyüktür.' diyen, sadece kendi ülkesinin insanlarının haklarını değil, bütün dünya mazlumlarının hakkını savunan kıymetli bir lider var. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Öyle uluslararası alanda, liderlerin önünde süklüm püklüm duran liderlerimiz yok artık. Şimdi dünyanın önünde zalime zalim diyen, mazlumun yanında dimdik duran bir liderimiz var, Recep Tayyip Erdoğan var. Kadınlara karşı, insanlara karşı saçma sapan ayrımcılıkları ortadan kaldıran bir liderimiz var artık. Artık güçlü bir Türkiye var."

Kavakcı, Trabzonlu şehit Eren Bülbül nezdinde bütün şehitlere de rahmet diledi.

9.jpg5-001.jpg

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan: (1)- "(Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 9'uncu yılı) Benim tanıdığım Muhsin Yazıcıoğlu, vatan ve millet aşığı bir dava adamıydı. Milliydi, yerliydi. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Benim tanıdığım Muhsin Yazıcıoğlu, vatan ve millet aşığı bir dava adamıydı. Milliydi, yerliydi. Böyle bir insan hayatta olsaydı, eminim 15 Temmuz'da darbecilere karşı bizimle omuz omuza mücadele verirdi. Eminim Fırat Kalkanı Harekatı'ndan bizim kadar heyecan ve gurur duyardı. Eminim Zeytin Dalı Harekatı'mızdaki başarımızdan bizim kadar samimi şekilde o da aynı heyecanı duyardı. Yaşadığımız her hadisede yokluğunu, boşluğunu tekrar tekrar hissettiğimiz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime bir kez daha Rabbim'den rahmet niyaz ediyorum." dedi.

Erdoğan, Trabzon'daki Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi'nde partililere hitap etti.

Konuşmasına başlamadan önce tribünlerde kendisi için hazırlanan koreografiyi izleyen Erdoğan, "Öncelikle hazırladığınız koreografiyle gerçekten duygu dünyamı çok törpülediniz. Bir tarafta saygıdeğer babacığım, öbür tarafta sevgili anneciğim, onlarla beraber böyle bir portreyi hazırlamış olmanız beni çok ama çok duygulandırdı. Rabbim'den her ikisine de rahmet diliyorum." değerlendirmesini yaptı.

Kongrenin ülke ve millet için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Erdoğan, Trabzon'un 16 Nisan 2017'de yapılan halk oylamasında yüzde 66 "evet" oranıyla Türkiye ortalamasının üzerinde bir seviyeye ulaştığını belirtti.

Erdoğan, Türkiye'nin yeni yönetim sistemine geçişi konusundaki güçlü desteği için Trabzonlulara teşekkürlerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019'da yerel seçimler, milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı olmak üzere üç seçim yapılacağına işaret ederek, "Bu üç seçimde de şimdiden çok büyük gayret ortaya koymamız lazım ki hesapları altüst edelim. İşte buna hazır olmamız lazım." dedi.

- "Trabzon sandıkları patlatacak"

Trabzon'dan 2019'da yapılacak seçimlerde daha büyük destek beklediğini belirten Erdoğan, "Çünkü Trabzon sadece Trabzon değil, Trabzon Türkiye'de de bir Trabzon. İstanbul'da var, Ankara'da var, İzmir'de var. Her yere dağılmış. Hep birlikte bir çalışmayla Trabzon sandıkları patlatacak. Karadeniz'in lokomotifi Trabzon, en önde olacak ki diğerlerini de çekip getirsin. Şayet Trabzon 2019'da Karadeniz gibi coşmazsa bizim kimseye diyecek bir sözümüz kalmaz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın, "2019'a kadar kapı kapı dolaşmaya hazır mıyız? Kadın kolları, 2019'a kadar her eve girmeye, her gönüle dokunmaya hazır mıyız? Gençlik kolları, 2019'a kadar liselerden üniversitelere kadar tüm gençlerimize ulaşmaya hazır mıyız?" diye sorması üzerine salondaki partililer "evet" karşılığını verdi.

- Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 9'uncu yılı

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 9'uncu yılı olduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bugün 25 Mart, bundan tam 9 yıl önce bugün Türkiye büyük bir yürek acısı yaşadı. Büyük Birlik Partisi'nin Kurucusu ve Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimizi şehadetinin 9'uncu yıl dönümünde bir kez daha rahmetle, hasretle saygıyla yad ediyorum. Rabbim mekanını cennet, makamını ali eylesin. Şayet kendisi yaşasaydı, eminim 15 Temmuz ve sınır ötesi operasyonlarımız başta olmak üzere son yıllarda attığımız tüm adımlarda yanımızda olur, bizimle birlikte omuz omuza mücadele ederdi. Gerçi şu anda da onun varisi durumunda olan arkadaşlarımız da bizimle beraber bu yolda yürüyorlar, sağ olsunlar. Çünkü benim tanıdığım Muhsin Yazıcıoğlu, vatan ve millet aşığı bir dava adamıydı. Milliydi, yerliydi. Böyle bir insan hayatta olsaydı eminim, 15 Temmuz'da darbecilere karşı bizimle omuz omuza mücadele verirdi. Eminim Fırat Kalkanı Harekatı'ndan bizim kadar heyecan ve gurur duyardı. Eminim Zeytin Dalı Harekatı'mızdaki başarımızdan bizim kadar samimi şekilde o da aynı heyecanı duyardı. Yaşadığımız her hadisede yokluğunu, boşluğunu tekrar tekrar hissettiğimiz rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime bir kez daha Rabbim'den rahmet niyaz ediyorum."

6.jpg7.jpg

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak:- "Afrin'de Türkiye bir avuç çapulcu terör örgütüne karşı mı savaşıyor? O tünellerde yakalanan silahların, ele geçirilen silahların hangi ülkelere ait olduğunu görüyoruz değil mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, "Afrin'de Türkiye bir avuç çapulcu terör örgütüne karşı mı savaşıyor? O tünellerde yakalanan silahların, ele geçirilen silahların hangi ülkelere ait olduğunu görüyoruz değil mi? Türkiye artık PKK, PYD, YPG, FETÖ, DEAŞ, hangisi olursa olsun terör örgütleriyle değil, bunların arkasındaki güçlerle de bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor." dedi.

Albayrak, Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Trabzon 6. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, yaklaşık üç aydır çok sayıda kongrenin büyük coşkuyla gerçekleştirildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı kongrelerde ise ayrı bir heyecan ve coşkuya tanıklık ettiklerini söyledi.

Kongrelerin büyük heyecan yaşattığını ve yeni bir ruhun tazelenmesi noktasında önemli olduğunu belirten Albayrak, "Başka partiler için, başka siyasi oluşumlar için rekabet, hırs, haset, kırgınlık, kavga manası ifade etse de AK Parti için yeniden bir dirilişin, yeniden bir paylaşmanın vesilesi olduğu günler olur. Bugünkü kongremiz bu manada 2019'a giderken Trabzon'um için, Trabzon'umuz için güzel bir başlangıç olacak." diye konuştu.

Albayrak, tarihi günlerden geçildiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"15 yıldır Türkiye olarak biz fiili bir savaş içerisindeyiz. İşte Suriye, Irak, Türkiye olarak bir savaş içerisindeyiz. Ben artık diyorum ki Afrin'le birlikte Türkiye artık resmi bir savaşın içinde. Sınır ötesinde yaptığı operasyonla resmi bir savaşla karşı karşıya. 100 sene önce ecdadın mücadele ettiği bu Kurtuluş Savaşı'ndan çok daha çevik ve çetin bir Kurtuluş Savaşı ile karşı karşıya. İzliyoruz değil mi? Afrin'de Türkiye bir avuç çapulcu terör örgütüne karşı mı savaşıyor? O tünellerde yakalanan silahların, ele geçirilen silahların hangi ülkelere ait olduğunu görüyoruz değil mi? Türkiye artık PKK, PYD, YPG, FETÖ, DEAŞ, hangisi olursa olsun terör örgütleriyle değil, bunların arkasındaki güçlerle de bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veriyor."

Partililere, "Türkiye olarak bu çevik ve çetin Kurtuluş Savaşı mücadelesinde, Türkiye'nin başındaki Başkomutanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu mücadelede Trabzon olarak yanında durmaya var mıyız?" sorusunu yönelten Albayrak, aldığı "Evet" cevabı üzerine, şunları kaydetti:

"Elhamdülillah. İşte bu şuur ve aşkla inşallah bu kurtuluş mücadelesinin en kritik tarihlerinden bir tanesi olacak olan 2019 seçimlerinde de AK Parti teşkilatı olarak inşallah ülkemizin ve milletimizin Trabzon olarak yüzünü ağartacak bir seçim sonucu için bugün yenilenen, güçlenen teşkilatımızla inşallah Trabzon'umuzu 61'ler diyorduk, artık 61'leri aştık 65-70, daha ötesine taşıyacak seçim zaferi için Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti'yi yukarılara taşımaya var mıyız?"

 

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti kadroları milletin kalkınmasının, tarihimizin, merhametimizin, yükselişin, geleceğin, zenginliğin ve ülkemizin yarına onurlu yürüyüşünün tercümesidir." dedi.

Soylu, Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen, AK Parti Trabzon 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kongrenin ülkeye, millete, AK Parti ailesine hayırlı olmasını diledi.

Soylu, 21. yüzyılın başında başlayan bu büyük yürüyüşte her kongrenin, her seçimin Türkiye'ye, bu millete yanlış yapanlara karşı bir meydan okuma olduğunu belirterek, "Bu meydan okuma, geçmiş dönemlerde bu ülkenin başına getirilmeye çalışılanlara karşı meydan okumadır. Bu meydan okumanın dili demokrasidir, Anadolu'dur ve bu meydan okumanın dili güçsüzleri ezmeye çalışan zalim bir anlayışa karşı bir direniştir." ifadesini kullandı.

Türkiye'de geçmiş yıllarda yaşanan sıkıntılara işaret eden Soylu, "AK Parti kadroları milletin kalkınmasının, tarihimizin, merhametimizin, yükselişin, geleceğin, zenginliğin ve ülkemizin yarına onurlu yürüyüşünün tercümesidir. AK Parti kadroları dünya mazlumlarının tercümesidir, AK Parti kadroları Ortadoğu'da huzurun, barışın, kardeşliğin tercümesidir. AK Parti kadroları kendisine tayin edilen büyük bir misyonun tercümesidir." dedi.

Soylu, milletin birçok kez olağanüstü dönemlerden geçtiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

"Bu olağanüstü dönemlerde zayıftık, güçsüzdük, endişeliydik, kararsızdık, lidersizdik ve bu olağanüstü dönemlerde bize 'hasta adam' dediler, daha doğrusu hasta yapmaya çalıştılar. 20. yüzyılın sonunda yine bizi hasta adam yapmak istediler. Ekonomik krizlerle yüksek faizlerle siyasi taarruzlarla ve terörle."

- "Güçlü adımlarla ilerliyoruz"

Bu makus talihi bu kadroların, lideri ile birlikte yendiğini vurgulayan Soylu, şu görüşlere yer verdi:

"Üzerinize geldiler, dik durdunuz, eğilmediniz. Bunu siz sandıkta yendiniz, demokrasiyle yendiniz. Partiyi kapatmakla üzerinize geldiler, yetmedi, bir taraftan 17-25 Aralık kumpasıyla 6-7 Ekim olaylarıyla üzerinize geldiler. Bütün dünya bir araya gelip üzerinize geldiler. En son tanklarıyla toplarıyla tüfekleriyle uçaklarıyla üzerinize geldiler, bir adım geri düşmediniz, bir adım geri sendelemediniz ve AK Parti kadroları bu makus talihi kendisi yendi, AK Parti kadroları milletin dili oldu."

Soylu, olağanüstü bir dönemden daha geçildiğine değinerek, şunları kaydetti:

"Allah'ımıza hamdolsun, ellerimizi semaya açıp Yüce Mevla’ya yalvarıyoruz, bugün güçlüyüz, kararsız değiliz, bugün kararlıyız, endişeli değiliz. Allah'ımıza şükürler olsun, zayıf değiliz, kuvvetli bir Türkiye’yiz. Bugün hep birlikte yine olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. DEAŞ'ın, PKK'nın, FETÖ'nün ve bütün dünyanın bir araya gelip huzurumuzu ve birliğimizi altüst etmek istediği bir olağanüstü dönemden geçiyoruz. Ey Trabzon sana anlatmaya, söz söylemeye gerek yok, sen iyi bilirsin. O güçsüz olduğumuz dönemlerde lidersizdik, Allah'a hamdolsun ki bugün liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var, liderimiz var. 2019'a hep birlikte güçlü adımlarla ilerliyoruz. Bu kadrolar, bu nesil artık geleceğe hasta adam gibi bir Türkiye bırakmayacak. Gelecek nesillerimize zengin, onurlu, güçlü bir miras bırakıyoruz. Gelecek nesillerimize hasta adam gibi Türkiye değil, bugün olduğu gibi inşallah yarın da olacak bütün dünyaya şifa olan bir Türkiye oluşturuyoruz."

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Türkiye'nin en büyük gücü, en kıymetli hazinesi kardeşliğidir. Türkiye'nin kardeşlik hazinesini ölçecek, değer biçecek hiçbir nimet yoktur ve bu kardeşlik 81 milyonu kuşatan bir ruhtur." dedi.

Yazıcı, Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Trabzon 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partililerin salonda çok güzel bir tablo oluşturduğunu söyledi.

AK Parti'nin oluşum süreci hakkında da bilgilendirmede bulunan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Aziz hemşehrilerim hep birlikte AK Parti'yi oluşturduk. AK Parti'nin en büyük gücü, süreçte de herkes gördü, şahit oldu, lideri ve teşkilatıdır. Teşkilatımızın en kıymetli yanı birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdürüyor olmasıdır. Türkiye'nin en büyük gücü, en kıymetli hazinesi kardeşliğidir. Türkiye'nin kardeşlik hazinesini ölçecek, değer biçecek hiçbir nimet yoktur ve bu kardeşlik 81 milyonu kuşatan bir ruhtur.

Bu kardeşliğin etnik ayrımı yok. Mezhebi, düşünce farklılaştırması yok. Bizi millet yapan değerler etrafında tarihimizin büyüklükleri, kültürel mirasımız, inanç değerlerimizle birlikte oluşturduğumuz kardeşliğimiz, Türkiye'nin hep birlikte hazinesidir. Bu aziz millet AK Parti'ye yetki verdiği günden bu yana Türkiye'nin bu kıymetli hazinesini, her daim gözetti, korudu. O gücü aldık, bugüne getirdik."

- "AK Parti'nin duruşunun merkezinde insan var"

AK Parti'nin Türk siyasetinde çok özlü bir yeri olduğunu belirten Yazıcı, AK Parti'nin önemi hakkında değerlendirmede bulundu.

Kongrelerin ve kongre süreçlerinin de önemli olduğunu vurgulayan Yazıcı, "Kurulduğu günden bu yana AK Parti teşkilatlarında görev almış ve bugün aramızdan ayrılmış bütün kardeşlerimize bu kongre meselesiyle rahmet diliyorum. Görevi devredecek arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Görevi devralacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum." diye konuştu.

Yazıcı, AK Parti'nin sıradan bir parti olmadığını ifade ederek, "AK Parti'nin bir duruşu var. Duruşu olan bir partiyiz. Nasıl bir duruş Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşu gibi duruşu olan bir partiyiz. AK Parti'nin duruşunun merkezinde insan var. Bu önemli bir meziyettir." dedi.

Yazıcı, AK Parti hükümetinin yaptığı yatırımlar ve çalışmalar hakkında da bilgilendirmede bulundu.

8.jpg10.jpg11.jpg

 

Bu haber toplam 953 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.