1. HABERLER

  2. OF

  3. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün tatil mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün tatil mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün tatil mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz İdris Kabahasanoğlu´nun 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle ilgili bir mesaj yayımladı.

A+A-

Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler, Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna geldik. Bugün itibariyle 5054 Temel Eğitim ve 2133 Ortaöğretim olmak üzere toplam 7187 öğrencimiz karnelerine alarak yaz tatillerine kavuşacaktır.    

8 Haziran günü alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca eğitim öğretim alanında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır.

Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da  İlçemiz okullarında akademik çalışmaların yanında, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verilmiştir. Bunların yanında geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla Proje yarışmaları düzenlenmiş olup İl ve bölge bazında değerlendirmeye alınmış ve dereceye girmişlerdir. Bu yıl  beş okulumuz TÜBİTAK alanında  yapılan müracaatları kabul görmüş ve birbirinden güzel projeler oklularımızın yılsonu  sergilerinde her kesimden eğitimcilerin beğenisini kazanmıştır. 

Sevgili Öğrencilerimiz;

Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Notları iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. Ayrıca Kültürel ve Sportif faaliyetlerde bulunmalısınız.

Saygıdeğer Velilerimiz;

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçe genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında destek veren Kaymakamımız Sayın Eyüp  FIRAT’a, Belediye Başkanımız Sayın Salim Salih SARIALİOĞLU’na İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlerime,  Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İlçe Millî Eğitim personellerimize teşekkür ediyorum.

Öğretmen ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir tatil geçirmelerini diliyor, saygılar sunuyorum.

                                                             İdris KABAHASANOĞLU

                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bu haber toplam 441 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.