1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okullarda Demokrasi Kültürü Yaşatılıyor
Okullarda Demokrasi Kültürü Yaşatılıyor

Okullarda Demokrasi Kültürü Yaşatılıyor

OfHaber - Of İlçesi Haber Portalı

A+A-

Okullarda demokrasi kültürünü yaşatmak ve geliştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın sürdürmekte olduğu öğrenci temsilcisi seçimi uygulaması tüm yurtta olduğu gibi Of’ta da seçimlerle yerine getiriliyor. Uygulamada öncelikli olarak Of genelindeki bütün ilk, orta ve lise okullarında seçimler yapıldı. Kendi okullarındaki seçimlerde ipi göğüsleyip seçilen öğrenciler Of ilçesini temsil etmek için yarıştılar. Seçim öncesi eğitim işlerinden sorumlu Of İlçe Şube Müdür Numan Turan bir konuşma yaptı. Turan konuşmasında;” Okullarda demokrasi kültürünü geliştirmek için bu seçimlere çok önem veriyoruz. Bu nedenle okullarımızda seçimler yapıldı. Okul seçimleri  neticesinde seçimi kazanan okul temsilcileri Of İlçe Öğrenci Temsilcisi seçimi için aramızdalar, hepsini kutluyorum. Burada yapacağımız seçimin herkese hayırlı olmasını diliyorum, seçimde de hepinize başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı  Lisesi konferans salonunda yapılan seçimde öncelikli olarak divan kurulu oluşturuldu. Divan kurulu oluşturulduktan sonra aday olan öğrenciler adlarını divan kuruluna bildirdiler. Of Anadolu Lisesi’nden İsa Kabahasanoğlu, Solaklı Fen  Lisesi’nden Aydoğan Akçebe,  Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı  Lisesinden Mustafa Yüksel, Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulundan Beyzanur Bayalan,  Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu’ndan İrem İpekçi  Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan Özgür Uzuner  adlı öğrenciler Of öğrenci meclisi başkanlığı için aday oldular.

 

Aday öğrenciler başkan olabilmek için temsilci öğrencilere seçim konuşmaları yaptılar. Konuşmalar tamamlandıktan sonra seçime geçildi. Öğrenciler destekledikleri isimleri oy verme bölümünde yazarak zarfa koyup sandığa attılar. Seçim bitince oyların sayımına geçildi. Bu sonuca göre 7 oy alan Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesinden Mustafa Yüksel başkan,  5 oy alan Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulundan Beyzanur Bayalan  ve 3 oy alıp kura ile seçilen  Of Anadolu Lisesi’nden İsa Kabahasanoğlu  Of İlçesi İlçe temsilcileri oldular.  Solaklı Fen  Lisesi’nden Aydoğan Akçebe 3, Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu’ndan İrem İpekçi 1, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundan Özgür Uzuner 2 oy aldılar.

 

Of Temsilcileri daha sonra Trabzon’da yapılacak İl Temsilciliği seçimine katılacaklar.

Bu haber toplam 459 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.