1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ 7 GÜZEL ADAM HATIRA ORMANI OLUŞTURDULAR
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ 7 GÜZEL ADAM HATIRA ORMANI OLUŞTURDULAR

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ 7 GÜZEL ADAM HATIRA ORMANI OLUŞTURDULAR

OfHaber | Of İlçesi Haber Portalı

A+A-

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi  ADEM kulüpleri ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi öğrencileri Orman Haftası kapsamında  "Yedi Güzel Adam Hatıra Ormanı"  etkinliği için Akçaabat-Akçaköy mevkiinde bir araya geldiler. Geleneksel oyunların da oynandığı etkinliğe Eğitim Bir-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Prof. Dr. Aykut Çanakçı, Orman İşletme Müdürü Savaş Ayvaz, Akçaabat Orman İşletme Şefi Özgün Topaloğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi akademisyenlerinin de katıldığı etkinlikte 100'e yakın öğrenci fidanları toprakla buluşturdular.
Fidan dikiminin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Aykut Çanakçı: " Biz, Akademik Düşünce ve Medeniyet Kulübüne özellikle de geleceğimizin mimari gençlerimizi önemsediğimizden dolayı projelerimizi onların üzerine kurguluyoruz. Bugün bu amaçla doğa ile iç içeyiz. Bizim için genç demek yeşeren ağaçlarımız demek. Temellerimizin sağlam atılması noktasında bugün 7 Güzel Adam Hatıra Ormanı oluşturduk. Yedi Güzel Adam olmasındaki amacımız bu işin temeline adanmış özellikle Mehmet Akif İnan ile başlayıp Sezai Karakoç ve yine ismini sayacağımız Rasim Özdenören , Erdem Beyazıt gibi  değerli insanların temelini attığı ve bizim için çok büyük bir ufuk açan edebiyat yönünden gençliğimiz için geleceğimiz için temeller oluşturan yedi güzel insanı burada anmak ve  rahmetle, umutla yad etmek için buraya gelmiş bulunuyoruz. Bizim için temelleri çok önemlidir, yaptıkları çok önemlidir. Biz de onların göstermiş olduğu yoldan hedefe gitmek için ne gerekiyorsa yapmak için buradayız." ifadeleri ile düşüncelerini belirtti.  

Trabzon Orman İşletme Müdürü Savaş Ayvaz: "Bugün Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesi'nin ADEM kulüplerini Akçaköy'de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk.  Arkadaşlarımız ile birlikte orman sevgisini, doğa sevgisini, doğa bilincini kazandırmak maksadıyla hurma ve yabani elma dikimi yaptık. Bu seneki  sloganımız " İnsan için sağlık, sağlık için  orman"  dolayısıyla biz insana hizmet ediyoruz. Sadece insan değil, bütün varlıklara yaşama şansı vermek için buradayız. Öğrencilerimiz ile birlikte fidan diktiğimiz için son derece mutluyuz." cümleleri ile günün öneminin belirtti.

 Fidan dikiminin ardından Trabzon ADEM Kulübü Başkanı Tunahan  BAYÇELEBİ:  "ADEM kulübü olarak her yıl orman haftasında düzenlediğimiz fidan dikme şenliğimizi bu yılda gelenekselleşme yolunda ilerleyerek gerçekleştirmekten son derece mutluyuz. Kulüp başkanı olduğum günden bu yana ilim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu ve aksiyoner gençlik sloganı ile hareket ettik ve bu bilince yakışır projeler yaptık. Bugün burada Trabzonumuzum üç üniversitesi ile birlikte hem dünyaya kalıcı bir hediye bırakmak hem de ihtiyaç sahibi bu bölgenin ağaçlandırmasına katkı sağlamak için bir aradaydık.  Efendimiz S.A.V'in bir hadisi şerifinde; bir kimse bir ağaç dikerse Allah o ağacın meyvesi kadar o kimseye sevap yazar buyuruyor.  Bizde bu hadis-i şerifin ışığında 100 fidanı toprakla buluşturduk. Bize yeri geldiğinde gölge olan, yeri geldiğinde  oksijen veren ağaçlara beşikten mezara kadar ihtiyacımız var. Bugün buraya diktiğimiz bir fidanla doğaya olan vefa borcumuzu bir nebze karşılayacağımıza inanıyorum. Birileri nereye gidiyor bu gençlik dese de çiçeklerin açtığı yerde, umutları canlandıran asımın nesli burada ve dimdik ayakta. Katılan herkese ama bilhassa desteklerinden dolayı Memur-Sen İl Başkanımıza, Orman Müdürlüğümüze, Akçaabat Fidan Şefimize ve kulüp üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum"  ifadelerini kullandı. 

Avrasya Üniversitesi ADEM Kulübü Başkanı Cemal SİVRİTEPE: "Bu güzel etkinliği güzel arkadaşlarımız ve kıymetli hocalarımız ile yaptığımız için çok mutluyuz.  Böyle güzel bir etkinlik yapmamız için bizlere önderlik eden başta Memur-Sen Trabzon İl Başkanı Mehmet KARA ve Prof. Dr. Aykut ÇANAK'çıya  arkadaşlarım ve kendim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Fidan hayattır, her hayat ise insanlığa birumuttur. Bu ilke ile yola çıkarak fidanlarımızı şimdi dikiyoruz. Geleceğimize bir umut aşılamakiçin her yıl bu etkinliği düzenlemeyi kendimize bir ilke ediniyoruz." dedi.

2697987f-17ea-40ce-bbca-b1d2193b1524.jpeg

c09712d7-5c98-443f-ac9c-1d41510730ec.jpeg

6b8d00bd-e602-4212-a71e-41264a4e543e.jpeg

Bu haber toplam 448 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.